Focus on Vocabulary 1 

آنچه در مقدمه Focus on Vocabulary که از کتاب های بسیار مهم در حوزه واژگان می باشد آمده است خود بیانگر اهمیت یادگیری واژگان می باشد. در این مقدمه که گفتگویی است با مدرسین و زبان آموزانی که از این کتاب استفاده می کنند، به خوبی عنوان شده است که هدف از نگارش این کتاب ایجاد پلی  است بین واژگان بسیار مرسوم زبان انگلیسی که در گفتگوهای روزمره استفاده می شوند و کلماتی که تقریبا در متون آکادمیک تر و شرایط خاص تر استفاده می شوند.

اگر بخواهیم رابطه خوبی با همسایگان داشته باشیم باید هر روز آنها راببینیم. نمی توان ادعا کرد که با همسایگان روابط خوبی داریم در حالی که یک بار بیشتر آنها را ندیده ایم. دیده اید در بعضی از ساختمان های مسکونی در همین شهر تهران با درهای بسته بعضی از واحد ها مواجه می شویم که ساکنان آنها را هرگز ندیده ایم. همین شرایط در مورد  واژگان نیز صدق می کند. نباید خیال کرد که دیدن یک واژه آنهم فقط یک بار کافیست. نتایج یکی از تحقیقات نشان می دهد که برای یادگیری یک کلمه، باید آن را حداقل ۵ تا ۱۶ بار و یا بیشتر دید تا آن را یاد بگیریم. در کتابی که می توانید آنرا با استفاده از لینک زیر دانلود کنید سعی شده است که در هر درس آن ۴ بار هر واژه در شرایط مختلف تکرار شود و در درس های دیگر هم تکرار شود تا واژه مورد نظر فراگرفته شود. 

کتاب مورد نظر در ۷ فصل به رشته تحریر در آمده است که هر کدام از فصل ها به بخشی از نیازهای داوطلبین آزمون آیلتس می پردازد. 

لینک دانلود کتاب به همراه پاسخنامه در ادامه ی مطلب:

[member]

[/member]

نویسندگان: رضا مروتی و امید رضا رجبی