می خواهم یکی از تجربیات چند سال گذشته ام درکلاس های مختلف به ویژه کلاس های بحث آزاد را با شما در میان بگذارم. طی این سالها از رایج ترین سؤالات و مشکلات دانشجویان بسیاری از کلاس ها این بوده که

گاهی برای پاسخ به بعضی سؤالات هیچ ایده ای ندارم. حتی اگر این سؤال به فارسی هم پرسیده شود من پاسخی برای آن ندارم.

من می توانم نسبتاً خوب صحبت کنم اما بسیار ساده. چطور می توانم دانش واژگانم را بالا ببرم.

لغت های خیلی زیادی را می دانم اما موقع صحبت کردن نمی توانم از آنها استفاده کنم.

در مهارت Reading مشکل زیادی دارم. گاهی حتی وقتی معنی تمام واژگان را هم چک می کنم باز هم نمی توانم متن را درک کنم و به سؤالات پاسخ دهم. درک مطلب متون برای من سخت است.

اگر شما هم یکی از دغدغه های ذهنی مطرح شده را دارید، یک راه حل ساده وجود دارد وآن مطالعه کتاب For and Against می باشد. کتابی که تاریخ انتشار آن هنوز هم نتوانسته موجب شود گرد قدیمی بودن بر آن بنشیند و هنوز هم در میان کتاب های امروزی که برای کلاسهای بحث آزاد و … استفاده می شوند رقیبی سرسخت برای سایر منابع است. در این کتاب، همانگونه که از نام آن پیداست چندین موضوع داغ و بحث برانگیز مطرح شده و ایده هایی که می توان برای رد یا پذیرش آنها استفاده شود در قالبی منسجم داده می شوند.

شاید تا بحال قانع شده باشید که این کتاب ارزش مطالعه دارد، اما اگر شک دارید که می تواند برای شخص شما مفید باشد یا نه، می توانید موارد زیر را که دلایل ما برای توصیه این کتاب است مطالعه کنید.

این کتاب شامل چندین مقاله کوتاه در خصوص موضوعاتی است که در آزمون آیلتس (Writing و Speaking) ممکن است مورد سؤال قرار بگیرند. بنابراین با مطالعه آن می توانید خود را برای پاسخ گویی آماده کنید. 

همانطور که از نام کتاب بر می آید، در این مقالات ایده هایی برای رد و یا پذیرش یک موضوع عنوان شده  است و مورد بحث قرار می گیرند. بنابراین اگر برای موضوع خاصی به دنبال ایده می گردید، این کتاب شروع خوبی است.

متن مقاله های کتاب از پیچیدگی نسبتاً خوبی برخوردار است. این بدان معناست که برای درک آن نیاز به تحلیل و تفکر است، بنابراین می تواند تمرین خوبی برای مهارت Reading باشد.

مقاله ها همچنین از پیچیدگی واژگانی و ساختاری مناسبی برخوردارند و این امکان را فراهم می کنند که با واژگان در متن آشنا شده و با تمرین بیشتر هنگام صحبت کردن و یا نوشتن  آنها را به کار گیرید.

همچنین با مطالعه این کتاب می توانید مهارت های استدلالی خود را به خوبی تقویت کنید. برخوردار بودن از استدلال مناسب می تواند در بسط دادن و آفرینش ایده ها در آزمون اصلی بسیار موثر باشد.

در پایان مطالعه این کتاب برای تمامی متقاضیان شرکت در آزمون IELTS و همچنین دوستانی که دوره های Free Discussion را می گذرانند توصیه می شود.

 

نویسنده: فاطمه رسولی